ALTA VISTA CLASSIC MALBEC 2012

ALTA VISTA
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Historie: Rodina D´Aulan produkuje vína v různých vinařských oblastech na celém světě, od Francie – země původu – až po Maďarsko a Argentinu, kde bylo v roce 1998 založeno vinařství Alta Vista. Vinařství se nachází v srdci Chacras de Coria, 15 km jižně od města Mendoza. Historická budova vinařství byla postavena v roce 1899 a plně zrekonstruována v roce 2003. Vinařství se odlišuje od všech ostatních díky zrání vína v malých tancích, což umožňuje produkovat vína té nejvyšší kvality. Vinařství Alta Vista získalo titul jednoho z Top 5 vinařství v Argentině od Roberta Parkera v průvodci „Wine Buyer’s Guide“.

Barva: Jasná fialově-červená barva.

Vůně: Intenzivní aroma švestek, ostružin a exotického koření s tóny kávy a vanilky z dubových sudů.

Chuť: Svěží ovocná s dobrou strukturou a nasládlými taniny a plným závěrem s tóny koření.

Zrání: 6 měsíců v amerických dubových sudech a 3 měsíce na láhvi.

Snoubení s jídlem: Toto víno je snadno pitelné a ideální pro každodenní spotřebu. Je vhodné k hovězímu masu, hovězím a vepřovým empanadas, ale i k sendvičům a pizze.

Ideální teplota podávání: 15 – 16ºC.

Analytika vína: Alkohol: 14 % vol; Kyseliny: 5,72 g/l; pH: 3.68

Pár slov o Malbecu:
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem, je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.