ALTA VISTA CLASSIC CABERNET SAUVIGNON 2012

ALTA VISTA
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Cabernet Sauvignon

Historie: Rodina D´Aulan produkuje vína v různých vinařských oblastech na celém světě, od Francie – země původu – až po Maďarsko a Argentinu, kde bylo v roce 1998 založeno vinařství Alta Vista. Vinařství se nachází v srdci Chacras de Coria, 15 km jižně od města Mendoza. Historická budova vinařství byla postavena v roce 1899 a plně zrekonstruována v roce 2003. Vinařství se odlišuje od všech ostatních díky zrání vína v malých tancích, což umožňuje produkovat vína té nejvyšší kvality. Vinařství Alta Vista získalo titul jednoho z Top 5 vinařství v Argentině od Roberta Parkera v průvodci „Wine Buyer’s Guide“.

Barva: Temně rudá barva.

Vůně: Vůně zralého červeného ovoce s černým pepřem a dotekem vanilky.

Chuť: Vyvážené víno s chutí šťavnatých červených bobulovin, středně plným tělem, jemným dotekem dubového sudu a dlouhou dochutí.

Zrání: 6 měsíců v amerických dubových sudech a 3 měsíce na láhvi.

Snoubení s jídlem: Ideální k hovězímu masu, vepřovému BBQ, hamburgerům a grilovaným kuřecím wrapům.

Ideální teplota podávání: 15 – 16ºC

Analytika vína: Alcohol: 14,5%

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Původ Cabernetu Sauvignonu po mnoho let není přesně znám. Je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se snad ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšířil přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, kalifornské Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Nejlepším Cabernetu Sauvignon produkuje vína s hlubokými tmavými barvami, které nabízejí komplexní vůně a koncentrované aromatické látky, od ostružin, crème de cassis, černé třešně, ostružiny, borůvky, tabák a cedrové dřevo.