ACRUX BLEND 2008

A CRUX BLEND 2006
COLCHAGUA VALLEY, CHILE

Odrůda: 80% Cabernet Sauvignon, 10% Cabernet Franc, 5% Syrah, 5% Carmenere

Historie: Viña Sutil je výsledkem rodinného úsilí, které bylo započato roku 1990. Každý krok při výrobě je činěn s úmyslem vytvořit víno světového formátu, včetně přístupu na vinici, využívání hroznů pouze z vlastních vinic, lahvování přímo ve vinařství a využívání cutting-edge technology, s cílem dosáhnout úspěchu na domácím i světovém trhu s vínem. 241 ha vlastních vinic v srdci Colchagua Valley je proto osázeno těmi nejušlechtilejšími odrůdami. Proto dnes toto vinařství produkuje hrozny té nejvyšší kvality, obzvláště červené. Sutil A Crux je výběr z nejlepších vín každé sklizně, na který je vinařství právem hrdé. A Crux je zkrátka pro Alpha Crux nejoslnivějším vínem.

Barva: Intenzivní rubínová s fialovým odstínem.

Vůně: V nose se jeví velmi expresivně díky červenému ovoci jako jsou třešně, švestky, zralé fíky spolu s kořenitým nádechem francouzského dubového sudu. Vjemy jako je čaj, kakao, skořice, muškátový oříšek, tabák či lékořice.

Chuť: Objemná stavba dodává vínu plnou a komplexní chuť. Kulatá, masitá s měkkými tříslovinami doplněná vyvážeností s dlouhou a elegantní dochutí.

Snoubení s jídlem: Vhodné k pokrmům z těstovin, sytých omáček či steakům.

Ideální teplota podávání: 17°C – 19 °C

Analytika vína: Alkohol: 14 %

Pár slov o Cabernetu Sauvignon:
Cabernet Sauvignon je jednou ze světově nejuznávanějších modrých odrůd. Pěstuje se skoro ve všech významných vinařských zemích. Mezinárodní uznání získal Cabernet Sauvignon díky svému významnému postavení ve vínech z Bordeaux, kde se většinou spojuje s odrůdami Merlot a Cabernet Franc. Z Francie se rozšíříl přes Evropu až do Nového Světa, kde nalezl nový domov v místech jako jsou Mendoza v Argentině, Kalifornské Napa Valley, Australské Coonawarra a Chilské Maipo Valley. Většinu 20. století byl světově nejvysazovanější prémiovou modrou odrůdou, dokud ho v roce 1990 nevystřídal na piedestalu Merlot.