AC ANTA BANDERAS 2011

ANTA BANDERAS
RIBERA DEL DUERO D.O., ŠPANĚLSKO

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Projekt ANTA Natura se zrodil v uskupení rodiny Ortega, která se v roce 1999 rozhodla uskutečnit svůj sen a započala s budováním vinařství v srdci regionu Ribera del Duero, aby zde na více než 230 ha vlastních vinic produkovala vysoce kvalitní vína. Naturel rodinné firmy, touha rozvinout a zpestřit segment vína a jeho půvab, to vše stálo u zrodu projektu ANTA Natura. Deset let poté, v červnu roku 2009, po vstupu herce Antonia Banderase do společnosti, bylo vinařství přejmenováno na ANTA BANDERAS.

Barva: Slámově žlutá se zelenkavými odlesky.

Vůně: Po tropickém ovoci, velmi svěží, s tóny čerstvě posečené trávy.

Chuť: Svěží, vyvážená, s příjemnou dlouhou dochutí.

Zrání: -

Snoubení s jídlem: Vhodný k lehkým pokrmům jako jsou mořské plody a ryby.

Ideální teplota podávání: 8 – 12°C

Analytika vína: Alkohol: 13%

Pár slov o Chardonnay:
Bohatost je slovo, které nejlépe vystihuje odrůdu Chardonnay a vysvětluje jeho popularitu. Jeho aroma je distingované, delikátní, těžko vystižitelné, o to snadněji rozpoznatelné. Často voní po jablkách, citrusech, broskvích a tropickém ovoci. Je tak delikátní, že i přidané malé procento jiné odrůdy dokáže často zastřít jeho odrůdové aroma i chuť. Dub obvykle přebije ovocnost Chardonnay, pokud fermentuje či dlouho vyzrává v nových sudech.

Cena pro členy: 246 Kč za láhev*
*Platí při objednání do 60 dnů od dodání zásilky CDV