ABERDEEN ANGUS CHARDONNAY 2007

FINCA FLICHMAN
MENDOZA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Chardonnay

Historie: Finca Flichman je jedním z dobře zavedených a vůdčích vinařství Argentiny. Jeho příběh započal roku 1873 v oblasti Barrancas, Maipú, provincie Mendoza, osázením prvních vinic. Hrozny jsou sklízeny z celkem 310 hektarů vinic, rozprostírajících se ve dvou regionech Mendozy: Barrancas, nacházejícím se ve výšce 700 metrů n.m. a upřednostňovaném Tupungato v nadmořské výšce 1,100 metrů n.m.

Barva: Zeleno-žlutá.

Aroma: V nose vykazuje Chardonnay tóny skořice a ananasu, zdůrazněné přítomností vanilky.

Chuť: V ústech je vyrovnané, plné, s dlouhou dochutí. Chuť je mladistvě svěží, s tóny broskve a kokosu.

Zrání: Fermentace probíhá v nerezových tancích, následovaná minimálně 3 měsíčním ležením v sudech z amerického dubu.

Gastronomie: Ideální k rybám, lehkým masům a těstovinám.

Archivace: 2 -3 roky

Ideální teplota podávání: 10 – 12°C

Parametry:

Obsah alkoholu: 13%.

Celková kyselost: 5.85 g/l

O Chardonnay:
Chardonnay je bílá odrůda, jejíž hrozny se vyznačují zelenou slupkou. Původ má v Burgundsku, vinařském regionu východní Francie, ale v současnosti je pěstována po celém světě, od Anglie po Nový Zéland. Chardonnay je samo o sobě velice neutrální, se škálou aromat a chutí, obvykle spojovaných s vlivem místa původu a použití sudu. Je vinifikováno mnoha různými styly, od elegantních minerálních vín ze Chablis po plná, máslová Mersault a vína z Nového světa s tóny tropického ovoce.