A4 BANDERAS 2010

ANTA BANDERAS
RIBERA DEL DUERO, ŠPANĚLSKO

Odrůda: 100% Tempranillo

Historie: Projekt ANTA Natura se zrodil v uskupení rodiny Ortega, která se v roce 1999 rozhodla uskutečnit svůj sen a započala s budováním vinařství v srdci regionu Ribera del Duero, aby zde na více než 230 ha vlastních vinic produkovala vysoce kvalitní vína. Naturel rodinné firmy, touha rozvinout a zpestřit segment vína a jeho půvab, to vše stálo u zrodu projektu ANTA Natura. Deset let poté, v červnu roku 2009, po vstupu herce Antonia Banderase do společnosti, bylo vinařství přejmenováno na ANTA BANDERAS.

Barva: Čistě rudá.

Vůně: Usiluje o maximální ovocný výraz. Škála ovocných vjemů je prezentována v opravdové harmonii mezi paletou červeného ovoce (jahody, maliny, červený rybíz) a tmavého ovoce (borůvky, ostružiny, černý rybíz a švestky).

Chuť: Taninově bohatá, se sladkým a zakulaceným závěrem s tóny ušlechtilého dřeva.

Zrání: 4 měsíce v nových franc. (90%) a amer. (10%) dubových sudech, následně 3 měsíce na lahvi.

Snoubení s jídlem: Úžasně se doplňuje se středomořskou kuchyní a kořeněnými pokrmy.

Ideální teplota podávání: 15° – 17°C

Analytika vína: Alkohol: 13, 8%

Pár slov o Tempranillu:
Tempranillo je odrůda s téměř černými hrozny, obecně pěstovaná pro výrobu plných červených vín ve své domovině, Španělsku. Je hlavní odrůdou v Rioja a je často nazývána „královskou odrůdou Španělska“. Její jméno je zdrobnělinou španělského „temprano“ („raný”), v závislosti na skutečnosti, že dozrává o několik týdnů dříve, než ostatní španělské modré odrůdy. V posledních 100 letech byla vysazována v Jižní Americe, USA, Jižní Africe, Austrálii a Kanadě. Vína z Tempranilla se mohou pít mladá, ale ta nejdražší zrají až několik let v dubových sudech. Vína mají rubínovou barvu, aroma květin a bobulového ovoce, švestek, tabáku, vanilky, kůže a bylin.

Běžná cena: 311 ,-

Klubová cena: 249 ,-