A10 ANTA BANDERAS 2008

A10 ANTA BANDERAS 2008
ANTA BANDERAS
RIBERA DEL DUERO D.O., ŠPANĚLSKO

Odrůda: 75% Tempranillo, 20% Cabernet Sauvignon, 5% Merlot.

Historie: Projekt ANTA Natura se zrodil v uskupení rodiny Ortega, která se v roce 1999 rozhodla uskutečnit svůj sen a započala s budováním vinařství v srdci regionu Ribera del Duero, aby zde na více než 230 ha vlastních vinic produkovala vysoce kvalitní vína. Naturel rodinné firmy, touha rozvinout a zpestřit segment vína a jeho půvab, to vše stálo u zrodu projektu ANTA Natura. Deset let poté, v červnu roku 2009, po vstupu herce Antonia Banderase do společnosti, bylo vinařství přejmenováno na ANTA BANDERAS.

Barva: Čistě rudá.

Vůně: Červené a tmavé ovoce, proložené praženou kořenitostí a značnou komplexitou.

Chuť: Široká a šťavnatá, s dobrou délkou a skvěle zakomponovanými taniny, minerálním podtónem a elegantní, nekonečnou dochutí.

Zrání: 10 měsíců v dubových sudech (90% franc. a 10% amer.).

Snoubení s jídlem: Červená masa, grilovaný tuňák, výrazné sýry.

Ideální teplota podávání: 17-18 °C

Analytika vína: Alkohol: 13.5%

Pár slov o Tempranillu:
Tempranillo je odrůda s téměř černými hrozny, obecně pěstovaná pro výrobu plných červených vín ve své domovině, Španělsku. Je hlavní odrůdou v Rioja a je často nazývána „královskou odrůdou Španělska“. Její jméno je zdrobnělinou španělského „temprano“ („raný”), v závislosti na skutečnosti, že dozrává o několik týdnů dříve, než ostatní španělské modré odrůdy. V posledních 100 letech byla vysazována v Jižní Americe, USA, Jižní Africe, Austrálii a Kanadě. Vína z Tempranilla se mohou pít mladá, ale ta nejdražší zrají až několik let v dubových sudech. Vína mají rubínovou barvu, aroma květin a bobulového ovoce, švestek, tabáku, vanilky, kůže a bylin.

Běžná cena: 407 ,-

Klubová cena: 326 ,-